جستجو:  
پنجشنبه 27 آذر 1393
صفحه اصلی > اخبار - جزئيات اخبار

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ظرفیت مناسبی برای گسترش سرمایه گذاری است

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ظرفیت مناسبی برای گسترش سرمایه گذاری فراهم کرده است.
به گزارش روابط عمومی  به نقل از ایرنا امیر میمنت آبادی در کارگروه اشتغال استان زنجان با اشاره به سابقه صندوق تعاون در ایران افزود: صندوق تعاون پیش از تاسیس وزارت تعاون تا سال 88 به عنوان موسسه اعتباری در کشور فعال بود اما از آن پس براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و لایحه اصل 44 قانون اساسی در قالب بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون آغاز به کار کرد.

وی خاطر نشان کرد: وجود صندوق ضمانت در بخش تعاون یک خلا محسوب می شد اما از سال 89 با افتتاح صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور این مشکل تا حدودی مرتفع شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: اکنون یک هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون وجود دارد و این صندوق می تواند 10 برابر سرمایه خود ضمانت نامه صادر کند.

میمنت آبادی با بیان اینکه تاکنون استفاده چندانی از سرمایه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نشده است افزود: تاکنون فقط یک هزارو 500 میلیارد ریال ضمانت نامه از طریق این صندوق صادر شده است.

وی ادامه داد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اکنون از 13 هزار و 500 میلیارد ریال کفایت سرمایه ای برخوردار است.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: این صندوق می تواند 70 درصد ضمانت نامه لازم برای طرح هایی را که بانک ها امکان اعطای تسهیلات به آن را دارند صادر کند، سقف ضمانت نامه 15 میلیارد ریال خواهد بود.

میمنت آبادی یادآورشد:برای شرکت های دانش بنیان 80 درصد ضمانت های مربوطه صادر خواهد شد.

وی ابراز کرد: ذینفع ضمانت نامه های اعتباری صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون همه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی هستند.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور سهم تعاون را در اقتصاد کشور کمتر از 10 درصد اعلام و ابراز کرد: این میزان باید در برنامه پنجم تونسعه کشور به 20درصد افزایش یابد.

میمنت آبادی با تاکید بر توجه بیشتر به تعاونی ها، اظهار کرد: با بهره مندی از اصول تعاون آهنگ رشد با محوریت عدالت اجتماعی که یکی از الزامات توسعه پایدار است صورت می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: تعاون تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر توسعه اجتماعی اقتصادی جوامع دارد.
مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: باید برای تحقق پیام رهبری در سال جدید از ظرفیت های تعاونی ها به نحو مطلوب استفاده شود.
میمنت آبادی با شاره به افتتاح نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در اتاق تعاون استان زنجان ابراز کرد: نمایندگی این صندوق به اتاق تعاون و بانک توسعه تعاون استان زنجان واگذار شده است.
وی یادآور شد: استان زنجان می تواند از 400 تا 500 میلیارد ریال سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بهره مند شود.
    گروه خبري   :   اتاق تعاون ایران تاریخ    :   1392/01/31 ساعت:    :   09:39:16
نام
آدرس صندوق الکترونیکی  
نظرات کاربران*  

کد فوق را اینجا وارد کنید