جمعه 28 آذر 1393
 
صفحه اصلی >صفحه اصلی قدیمی > اخبار - جزئيات اخبار

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در قزوین راه اندازی می شود

دبیر اتاق تعاون استان قزوین گفت: نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون هفته آینده در قزوین بطور رسمی افتتاح و راه اندازی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون ایران، «مصطفی عادل فر» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی این صندوق حمایت های مالی از تعاونی ها افزایش پیدا می کند.
دبیر اتاق تعاون استان قزوین اظهار کرد: صدور ضمانت نامه های مختلف برای پیشبرد روند دریافت تسهیلات شرکت های تعاونی از بانک ها وظیفه اصلی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بشمار می رود.
وی، از مشکلات اساسی شرکت های تعاونی برای پیشبرد فعالیت ها را کمبود نقدینگی و سرمایه ارزیابی و خاطرنشان کرد: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می تواند با سرعت بخشی به فرایند دریافت تسهیلات به شرکت های تعاونی آنها را به لحاظ بنیه مالی برای ادامه فعالیت خود کمک کند.
عادل فر، سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور را ناکافی و کم دانست و گفت: با ادغام وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه انتظار می رود حمایت بیشتری از این بخش صورت بگیرد تا شاهد ارتقای سهم این بخش در اقتصاد کشور باشیم.
وی با اشاره به اینکه اتاق تعاون به عنوان متولی بخش خصوصی تعاون با بخش دولتی تعامل و همکاری خوبی برای کمک به تعاونگران دارد، در پایان اظهار کرد: تقویت بنیه مالی و ارایه آموزش های لازم برای فعالیت در این بخش به عنوان دو اولویت مهم مورد توجه اتاق تعاون استان قزوین قرار دارد.
حدود 3 هزار تعاونی در استان قزوین به ثبت رسیده است که یکهزار و 200 مورد آن فعال هستند.
    گروه خبري   :   اتاق تعاون ایران تاریخ    :   1391/10/06 ساعت:    :   08:18:18
نام
آدرس صندوق الکترونیکی  
نظرات کاربران*  

کد فوق را اینجا وارد کنید